اخبار طلا - اخبار سکه - تحلیل طلا - تحلیل سکه طلا

اخبار آی سکه

کارشناس آیسکه
/ دسته ها: اخبار

کاهش قیمت طلا 30 خرداد 1401

گاو های نر بازار طلا

 قیمت طلا که بار دیگر خریدارانی را در نزدیکی منطقه 1834 دلار پیدا کرده است، تلاش می‌کند تا یک بهبود جزئی بالاتر از میانگین متحرک حیاتی 200 روزانه (DMA) داشته باشد که اکنون مقاومت را به 1843 دلار تبدیل کرده است. در انجام این کار، این فلز درخشان بر روی کاهش مجدد دلار آمریکا در سراسر جهان در میان چرخش ناگهانی احساسات ریسک سرمایه‌گذاری می‌کند. شرایط ناچیز نقدینگی، به دلیل تعطیلات ژوئن در ایالات متحده، حرکت دلار را اغراق‌آمیز می‌کند، زیرا دلار اصلاح نزولی خود را از بالاترین سطح دو دهه اخیر که هفته گذشته آغاز شده بود، از سر می‌گیرد. به نظر می‌رسد که حال و هوای بازار رو به بهبود است، زیرا سهام چین به امید اقدامات سیاستی بیشتر برای حمایت از اقتصاد بهبود می‌یابد. اگرچه گسترش سریع موارد کووید در مرکز چین، نگرانی‌های ماکائو و فدرال رزرو از رکود ناشی از چشم‌انداز سختگیرانه، همچنان سرمایه‌گذاران را در حاشیه نگه داشته است.

شواهد و داده‌ها در ابتدای هفته همچنان روشن است، با شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در مورد گزارش سیاست پولی نیمه سالانه بانک، مشتاقانه منتظر نکات بیشتری در مورد مسیر افزایش نرخ آن خواهیم بود. پاول می‌تواند موضع جنگ‌طلبانه‌ی خود را در تلاش برای مبارزه با تورم حفظ کند، که می‌تواند روند صعودی فلز زرد را در این هفته محدود کند.

در روز جمعه، XAU/USD پس از ردشدن در مانع 1858 دلاری به سمت جنوب چرخید. فروشندگان کنترل خود را حفظ کردند، زیرا دلار، علیرغم اصلاحات مداوم در بازدهی خزانه‌داری آمریکا با تاریخ طولانی‌تر بازگشتی چشمگیر داشت. دلار به شدت افزایش یافت، زیرا پاول گفت که «تعهد قوی فدرال رزرو به ثبات قیمت در مورد دلار آمریکا به عنوان ذخیره ارزش، اعتمادی گسترده ایجاد می‌کند. علاوه بر این، نگرانی‌های فزاینده در مورد چشم‌انداز افزایش نرخ بهره تهاجمی فدرال رزرو و تاثیر آن بر رشد جهانی اشتهای ریسک را کاهش داد، که به نوبه‌ی خود، به افزایش قیمت فلز کمک کرد.

 


گاوهای نر طلا پس از بازپس‌گیری سد کلیدی میانگین متحرک روزانه 200 (200 DMA) در 1843 دلار، در تلاش هستند تا زمینه بالاتر از 21-DMA افقی را که اکنون در 1848 دلار است، به دست آورند. یک شکست محکم بالاتر از دومی، علامت روانی 1850 دلار را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

در مرحله بعد، اوج‌های خشم اخیر نزدیک به 1858 دلار، تعهدات نزولی را در صورتی که گاوها موفق به خم کردن عضلات خود شوند، آزمایش خواهد کرد.

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در زیر خط وسط بی‌حال می‌ماند، و این نشان می‌دهد که تلاش‌های صعودی احتمالاً پاهای محدودی دارند.

از جنبه نزولی، حمایت فوری احتمالاً در پایین‌ترین قیمت روز جمعه یعنی 1834 دلار ظاهر می‌شود، که در زیر آن، خرس‌های XAU رقم گرد 1830 دلار را هدف خواهند گرفت.

فروش شدید ممکن است در یک حرکت پایدار پایین‌تر از دومی روی کارت‌ها باشد که پایین‌ترین سطح 1816 دلار در 16 ژوئن را نشان می‌دهد.

آخرین خط دفاعی برای خریداران طلا در حمایت از خط روند افزایشی در 1810 دلار مشاهده می‌شود.

 

خرید اینترنتی سکه های طلا پارسیان 

Print
11 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اطلاعات تماس

تلفن:

021 22 73 05 06
 

ایمیل:

[email protected]

آدرس:

تجریش بازار طلای قائم پلاک B115

ایسکه

فروشگاه اینترنتی صنایع  طلای آی سکه،فعالیت خود را از سال 99 آغاز کرده و با عرضه  معتبرترین برند های طلای حال حاظر  در حال خدمت رسانی به هموطنان گرامی میباشد.

(فروشگاه طلای راحیل قدیم)

 
  • بالا